środa, 21 września 2016

Podaj dalej... kolorowankę - czyli ogólnopolska grupa testująca kolorowanki dla dorosłych

Sporo czasu poświęcam ostatnio kolorowankom dla dorosłych i ich rozpowszechnianiu, lecz mimo to ciągle trafiam na ludzi, którzy o nich nie słyszeli i nie mieli do czynienia. 
Tak powstał pomysł na uruchomienie grupy, do której może przyłączyć się każdy, kto chce wypróbować kolorowankę - sprawdzić czy grafiki są ciekawe, czy dobrze się ją koloruje. Przy okazji relaksując się odrobinę.
Tych co kolorują zachęcać nie będę zapewne musiała, ale tym co jeszcze nigdy   z nimi styczności nie mieli powiem krótko: testowanie nic nie kosztuje!

Owszem, trzeba wygospodarować trochę czasu - ale to przecież nie tragedia, gdy się chce zawsze można go trochę znaleźć, a na testowanie są 2 tygodnie. Może się okazać konieczne kupienie kredek, o ile nie ma się gdzieś skamuflowanych takich, co pamiętają szkolne czasy, ale tak na szybko można kupić tani zestaw w dyskoncie lub markecie. No i trzeba spotkać się z osobą przekazującą lub później odbierającą kolorowankę, gdzieś na mieście, co nie musi być specjalnie upierdliwe - zakupy robi chyba każdy, więc umówić się 'przy okazji' też można.


Grupa "Podaj dalej... kolorowankę" już działa na facebooku.  Dzięki współpracy z wydawnictwami: Amber, Axel Springer, Buchmann, Muza, Sonia Draga i SQN mogę przekazać do testowania wybrane kolorowanki, które przejdą 'z ręki do ręki' i wrócą (mam nadzieję) kiedyś do mnie - już pokolorowane. To fajny sposób na sprawdzenie czy kolorowanie w ogóle się Wam spodoba. Albo zapoznanie się z kolorowanką, gdy nie jesteście przekonani czy warto po nią sięgnąć.

Kilka kolorowanek już pojechało w Polskę :)

Zespół z Warszawy koloruje właśnie Mandale z wydawnictwa Sonia Draga. Kolorowanka ma wiele stron, dlatego każdy ma możliwość pokolorowania aż 3 grafik.

Tak wyglądają prace Kasi P



A tu są prace Klaudii K-L


Prace Ani Kasi B.



Potem kolorowanka trafiła do Patrycji Ś. i tu widzicie jej prace


Kasia S-Ch skończyła właśnie swoje testowanie i tak wyszły jej pokolorowanki :)


Z kolei do Gdańska zawiozłam Kulinarną kolorowankę z wydawnictwa Buchmann. Patrycja (znana też na fejsie jako Joisss) nakręciła filmik zawartości książki.






Pokolorowała tylko jedną ilustrację, ale dodatkowo zdecydowała się wypróbować przepis. 




Tak oto wygląda sałatka z kasza jęczmienną, fetą, zielonym groszkiem i miętą.





Muszę się Wam przyznać, że mimo iż Patrycję spotkałam po raz pierwszy przy okazji przekazania kolorowanki, to miło spędzałyśmy 3 godziny - przy kawce rozmawiając o kredkach, kolorowankach, ale także własnej pracy, domu itd. Pewnie przegadałybyśmy jeszcze więcej czasu, gdyby nie to, że nasi panowie na nas czekali. Takie przekazanie kolorowanki również może być przyjemne :).

Zespół z Łodzi dostał do testów książkę Valentiny Harper "Piękno natury", które przekazało wydawnictwo Amber.
Sama nie mogłam się jej oprzeć, więc tuż przed wysyłką, pokolorowałam ilustrację o nazwie "Kawa"



A tu już prace Magdy Ł


Obecnie tę kolorowankę przejęła Ewelina - mam nadzieję, że się jej spodoba.

A do Poznania pojechała książka z wydawnictwa Sonia Draga pt "W krainie fantazji". Jakiś czas temu pisałam recenzję, którą znajdziecie tutaj. W środku są strony pokolorowane przeze mnie, ale całkiem sporo zostawiłam nie pokolorowanych.


Jeszcze więcej kolorowanek czeka na testowanie. Kto wie, może mając wystarczająco dużą ilość członków, zdobędziemy do testowania inne rzeczy - kredki, zestawy kreatywne, poradniki. Mam taką nadzieję. 

Dlatego też piszę do Was - szukamy nowych członków. Regulamin, który w całości znajdziecie TUTAJ mówi, że zespół z danego miasta musi mieć min. 5 członków by otrzymać do testu kolorowankę.   W chwili obecnej szukamy osób z :

  • Lublina (brak 2 osób do kompletu)
  • Krakowa (brak 2 osób do kompletu) 
  • Katowic (brak 2 osób do kompletu)
  • Białegostoku (brak 2 osób do kompletu)
  • Wrocławia (brak 3 osób do kompletu) 

Możemy też stworzyć nowe zespoły spośród niewymienionych miast - wystarczy napisać na grupie. 

Gorąco zachęcam - zastanówcie się, podzielcie się informacją na swoich blogach - jeśli nie Wy, to może znajomi byliby zainteresowani taką formą kreatywnego spędzania czasu. 

Jeśli pomysł się Wam podoba i chcecie brać w nim udział, zamieście proszę poniższy banerek u siebie na blogu z linkiem do grupy.  



a tu LINK :)
  
Jeszcze raz wszystkich gorąco zachęcam do zabawy. 

3 komentarze:

Obserwatorzy

Prawy do lewego

Prawych uprasza się o korzystanie z zamieszczonych treści i zdjęć zgodnie z przepisami świata tego, sumieniem i społeczną moralnością. Znaczy, że można zapożyczyć w/w z mojego bloga tylko do celów niekomercyjnych i każdorazowo odsyłając do źródła. Jednocześnie uświadamiam, iż skany szablonów są moją własnością, jednak niektóre treści na nich się znajdujące - nie. Informuję o tym szczerze. Nie ponoszę odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie materiałów.

Obserwatorze! Nie bądź statystyczną cyferką na blogowym liczniku. Jeśli jesteś tu po raz pierwszy - napisz coś o sobie. ('Coś' to też 'coś', ale niekoniecznie o to mi chodziło;).