czwartek, 12 marca 2015

Z Białym Królikiem w Krainie Czarów

Wybaczcie, ale nie mogłam się oprzeć! Kolejny królik :)

W Szufladzie dziewczyny rzuciły wyzwanie do zainspirowania się książką Alicja w Krainie Czarów, którą to bajkę uwielbiam do dziś. Oczywiście moim ulubieńcem był znikający kot, ale zdecydowałam się wykonać Białego Królika, bo dodatkowo ozdobi mi dom na święta.Nie ukrywam też, że przy ubieraniu królika kierowałam się zdjęciami z filmu Tima Burtona - pewnie dlatego, że lubię jego obrazy. "Alicja" Burtona , chociaż treściowo odbiega od pierwowzoru, to kolorystycznie wyszła mu po prostu bajecznie.


Projekt na podstawę (czytaj królika)  zapożyczyłam z wzorów Tildy - tak dokładnie to zmieszałam ze sobą dwa :). Marynarkę musiałam zrobić już sama, bo norweska autorka nie przewidziała ubranek dla leśnych zwierzątek. 

Oczywiście mój królik nie jest tak przyjemny w dotyku i elegancki jak ten z filmu, ale w sumie jestem zadowolona z efektu. 
 
Zgłosiłam go, więc do wyzwania w Szufladzie :)

http://szuflada-szuflada.blogspot.com/2015/02/otworz-szuflade-w-lutym.html


A pomysł na inspiracje z bajek bardzo mi się spodobał. Już 'chodzi' za mną Koralina :)

11 komentarzy:

 1. Podoba mi się Twój królik, dobrze, że go zgłosiłaś do wyzwania w Szufladzie :) najważniejszy rekwizyt królika z Alicji to oczywiście zegarek, którego nie zabrakło też u Twojego zwierzaka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie poszukiwania zegarka trwały najdłużej, bałam się, że nie dotrze na czas , ale się udało :))

   Usuń
 2. Piękny! Ma bardzo gustowne ubranko i dodatki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, pozytywny feedback wiele znaczy :)

   Usuń
 3. Królik bardzo udany, a jaki ma super zegarek!;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ubranko niemal doprowadziło mnie do rozpaczy - miałam trochę podobnie jak Ty ze swoją kartką z różą. Ostatecznie nam się udało, prawda :)

   Usuń
 4. A to elegant wyskoczył z pod Twojej ręki. Super : )

  OdpowiedzUsuń
 5. Inspiracja bardzo pomysłowa. Samej bajki jednak nigdy nie lubiłam, postać Alicji była dla mnie irytująca :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniały królik i cudownie uszyty

  OdpowiedzUsuń
 7. Ależ on jest elegancki, cudnie go uszyłaś :)

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Prawy do lewego

Prawych uprasza się o korzystanie z zamieszczonych treści i zdjęć zgodnie z przepisami świata tego, sumieniem i społeczną moralnością. Znaczy, że można zapożyczyć w/w z mojego bloga tylko do celów niekomercyjnych i każdorazowo odsyłając do źródła. Jednocześnie uświadamiam, iż skany szablonów są moją własnością, jednak niektóre treści na nich się znajdujące - nie. Informuję o tym szczerze. Nie ponoszę odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie materiałów.

Obserwatorze! Nie bądź statystyczną cyferką na blogowym liczniku. Jeśli jesteś tu po raz pierwszy - napisz coś o sobie. ('Coś' to też 'coś', ale niekoniecznie o to mi chodziło;).