środa, 20 lutego 2013

Doniczkowe inspiracje

Czy pisałam, że lubię książki;>? Lubię je czytać, oglądać i jeszcze w księgarni internetowej pracuję :). Stąd pewnie mi łatwiej rozeznać się co pojawia się na rynku - a wierzcie mi - jest coraz więcej pozycji poświęconym różnym dziedzinom rękodzieła. W ubiegłym roku otrzymałam taki oto prezent - Doniczkowe inspiracje i krew mnie zalewała, że do wiosny tak daleko. 

Chciałabym już pojechać na działkę i wypróbować niektóre z pomysłów znajdujących się w książce. Ogrodowy ludzik jest po prostu odlotowy - i jednocześnie tak prosty w wykonaniu. Wystarczy kilka 'surowych' (tj bez bajerów) doniczek o różnych rozmiarach, trochę sznurka, inne drobiazgi i jakaś roślinka, mająca pełnić rolę głowy z włosami :). Super sprawa - mam zamiar go wypróbować. 


Ale to nie wszystko - znajdziecie tu wiele pomysłów na wykonanie doniczki 'z niczego'. Puszka po groszku, stara filiżanka, a nawet plastikowa butelka czy koszyk po truskawkach - to wszystko można przekształcić w coś wyjątkowego, co jednocześnie będzie pełnić funkcję nie tylko dekoracyjną, ale i użytkową. Jeśli jeszcze nie widzieliście tej pozycji, gorąco zachęcam :). Doniczkowe inspiracje, autorstwa Joanny Tołłoczko i Piotra Syndomana; wyd. Buchmann.

Jednocześnie uznałam, że pora odpocząć na trochę od maszyny do szycia i spróbować czegoś innego. uzupełniłam zapas przydasiów i biorę się za ... doniczkowe ŚWIECZNIKI, a dokładniej to znicze. Dlaczego?? Wkrótce się dowiecie. 


Ps. A tak w ogóle to skończyłam Tildowego Blomma. Jak tylko się ogarnę, to zamieszczę więcej fotek wraz z instrukcją i szablonami :)


3 komentarze:

 1. hehe ale fajny ten Kwiatuch :) zazdroszcze pracy w księgarni (nawet internetowej) ah kocham książki czasem w chodze do księgarni ot żeby tak pobyć w ich towarzystwie:) co do doniczek fajne sprawy ale niestety jestem anty kwaitkowa jakoś (prosze sie nieśmiać) mam paranoje na punkcie mszyc a do tego raz mi zgnił kaktus a za drugim razem zasuszył się i od tego czasu pogodziłąm się z faktem , że do kwiatków sięn ie nadaję ;p

  OdpowiedzUsuń
 2. No, ciekawa jestem tych inspiracji w twoim wykonaniu. Fajny Kwiatuszek.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Blomm słodki, szkoda, że moja maszyna ostatnio nie chce ze mną współpracować :/ A ten doniczkowy ludzik świetny - właśnie zamówiłam parę dni temu takie malutkie doniczki 4 i 5 cm, wydają mi się idealne do takiego celu ;)
  Czekam na znicze no i wyjawienie tajemnicy :)

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Prawy do lewego

Prawych uprasza się o korzystanie z zamieszczonych treści i zdjęć zgodnie z przepisami świata tego, sumieniem i społeczną moralnością. Znaczy, że można zapożyczyć w/w z mojego bloga tylko do celów niekomercyjnych i każdorazowo odsyłając do źródła. Jednocześnie uświadamiam, iż skany szablonów są moją własnością, jednak niektóre treści na nich się znajdujące - nie. Informuję o tym szczerze. Nie ponoszę odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie materiałów.

Obserwatorze! Nie bądź statystyczną cyferką na blogowym liczniku. Jeśli jesteś tu po raz pierwszy - napisz coś o sobie. ('Coś' to też 'coś', ale niekoniecznie o to mi chodziło;).