poniedziałek, 28 stycznia 2013

PrzydaSie wokół nas

Nie raz , nie dwa Wasza dłoń 'zawisła' nad koszem na śmieci, oszczędzając tragicznego losu starej, drewnianej łyżce, pojemnikom po jogurtach czy znoszonej bluzce. Przyda się! A to na szmaty, albo pinezki. "Może ziółka będę uprawiać, albo zwykły szczypiorek." Te i podobne myśli  powstrzymują nie jedną kobietę przez wyrzuceniem czegokolwiek. Szafki niemal każdego domu pełne są PRZYDASIÓW. Przy tej okazji zachęcam o wzbogacenie się o jeszcze jednego - powieści mr. China Miéville - LonNiedyn, gdzie istnieje cały świat stworzony właśnie z przydasiów  :) - świetna pozycja nie tylko dla dzieci.

Nie jestem nałogową zbieraczką jeszcze-przydatnych-rzeczy, ale nie ukrywam, że sporo się ich w moim domu poniewiera. Wystarczy pomysł, trochę chęci i coś ciekawego można z nich zrobić, ponownie wykorzystać i często - w dość nietypowym celu.

Kiedyś stary, nieużywany segregator - dziś kalendarz biurkowy ze zdjęciami. Zużyta butelka po wodzie (tzw pet) ubrany w szmaciany mundurek stanowi nawadniacz do rośli doniczkowych i jednocześnie dekorację. Drewniane chodaki, zakupione w momencie chwilowego zachwytu - przekształcone w wiszący na ścianie kwietnik. 
Nie każdy PRZYDAŚ jest bezużyteczny i bezwartościowy - wręcz przeciwnie. 

Zapraszam do mojego świata nie tylko z resztek poskładanego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Prawy do lewego

Prawych uprasza się o korzystanie z zamieszczonych treści i zdjęć zgodnie z przepisami świata tego, sumieniem i społeczną moralnością. Znaczy, że można zapożyczyć w/w z mojego bloga tylko do celów niekomercyjnych i każdorazowo odsyłając do źródła. Jednocześnie uświadamiam, iż skany szablonów są moją własnością, jednak niektóre treści na nich się znajdujące - nie. Informuję o tym szczerze. Nie ponoszę odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie materiałów.

Obserwatorze! Nie bądź statystyczną cyferką na blogowym liczniku. Jeśli jesteś tu po raz pierwszy - napisz coś o sobie. ('Coś' to też 'coś', ale niekoniecznie o to mi chodziło;).