środa, 28 stycznia 2015

Bransoletka w 5 minut - to możliwe!

Chociaż bransoletki szydełkowo-koralikowe są prześliczne, to wymagają sporo czasu i czasem większych nakładów finansowych. Poza tym z nieznanych mi przyczyn faceci nie chcą takowych nosić;>. Szukałam czegoś prostego. Czegoś co może ozdobić zarówno damską, jak i męską rękę. 
I co można wykonać ekspresowo :).

Wystarczy wziąć:


plastikowe, elastyczne rurki
i dodać do tego 

zapięcia, zawieszki albo przekładki
Mniej niż 5 minut zajmie Wam nałożenie przekładki i naciągnięcie rurki na zapięcie. 


W efekcie otrzymacie proste, uniwersalne bransoletki, za to modyfikowalne :). Rurkę można skrócić zwykłymi nożyczkami, a zapięcie doskonale pasuje do otworu rurki, więc nie można je swobodnie zdejmować. Niektóre zapięcia mają od 'oczka' na których można zamocować zawieszkę lub tzw charmsy. Można też nałożyć przekładki np ze znakiem zodiaku :). 
Oczywiście rozwiązań jest mnóstwo. Rurki można spokojnie wykorzystać jako bazę pod koraliki modułowe. Ale to opowieść na odrębny post.

I jeszcze jedno rozwiązanie 'bez kleju' :) Płaski rzemień, tu w wersji ze szwem maszynowym, do tego zawieszka i zapięcie zaciskowe. Można je zdejmować i zakładać do woli, zmieniać ozdoby i również przyciąć nożyczkami, jeśli zajdzie taka potrzeba. Kilka minut i voila :)W weekend postaram się przygotować kilka zestawów i wrzucić do sklepu, a na razie wracam do szydełka :))

6 komentarzy:

 1. Szybkie do zrobienia ale jakie efektowne;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze efektowniej wyglądają, jak od razu kilka się ich założy :)

   Usuń
 2. Nie widziałam takich rurek i takich zapięć. Trzeba pobuszować po sklepach zatem. Wyszło Ci świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha, pod koniec przyszłego tygodnia będą w moim sklepiku - zestawy do wyboru: rurek, zapięć i zawieszek. Krucho z czasem, więc wolę do sklepu wstawić półprodukty i niech każdy sobie sam robi bransoletki :)

   Usuń

Obserwatorzy

Prawy do lewego

Prawych uprasza się o korzystanie z zamieszczonych treści i zdjęć zgodnie z przepisami świata tego, sumieniem i społeczną moralnością. Znaczy, że można zapożyczyć w/w z mojego bloga tylko do celów niekomercyjnych i każdorazowo odsyłając do źródła. Jednocześnie uświadamiam, iż skany szablonów są moją własnością, jednak niektóre treści na nich się znajdujące - nie. Informuję o tym szczerze. Nie ponoszę odpowiedzialności za niewłaściwe wykorzystanie materiałów.

Obserwatorze! Nie bądź statystyczną cyferką na blogowym liczniku. Jeśli jesteś tu po raz pierwszy - napisz coś o sobie. ('Coś' to też 'coś', ale niekoniecznie o to mi chodziło;).